Запитання/Відповіді

Які документи необхідно подати для проведення переоформлення особового рахунку у випадку зміни власника квартири?

Які документи необхідно подати для оформлення договору?

Чому інколи виникає невідповідність між фактичним показником газового лічильника та кінцевим показником у рахунку-квитанції на оплату за газ?

Чи впливає на стан розрахунків за газ неоплачена сума «рекомендованого авансу», яка вказана в рахунку-квитанції за газ?

Куди споживач повинен звернутися при бажанні встановити двохфункційний котел взамін пічного опалення та газової колонки?

Які документи необхідно подати для припинення нарахування за осіб (у випадку відсутності газового лічильника), які тимчасово не проживають за місцем реєстрації.

Чому в рахунках-квитанціях за газ в окремі місяці вказано нарахування за підігрів води?

На якій підставі на початку року окремим споживачам було проведено перерахунки по ціні за попередній рік?

Яка ціна на природний газ для побутових потреб населення?

Що відноситься до опалювальної площі квартири, будинку?

Які документи необхідні для підтвердження пільги?

Який відсоток пільги покладений сім'ї, в якій є два пільговики «Діти війни»?
Як проводиться розрахунок нарахувань після технічного розрахунку і в разі установки газового лічильника?

Чи буде виконаний перерахунок за зниженим тарифом в разі витрачення меншого об'єму газу в перебігу 2010р., ніж призначено на 2010р.?

Де можна провести обмін абонентної книжки без перерахунку?

Кому встановлюють газові лічильники безкоштовно?

Пройшли зміни про порядок призначення та надання населенню субсидій згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 р. № 621!

 

Заключення договорів для побутового споживача проводиться з 07 по 25 число включно.

  

Які документи необхідно подати для проведення переоформлення особового рахунку у випадку зміни власника квартири?

Відповідно до п.29 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999р. №2246 із змінами – споживач зобов’язаний у разі відсутності лічильника письмово повідомляти не пізніше ніж у місячний термін газопостачальне підприємство про всі зміни, що стосуються видів споживання природного газу. Для переоформлення особового рахунку необхідно подати у ПАТ «Тернопільміськгаз» копію договору купівлі-продажу квартири (міни, дарування, ордеру, тощо), довідку про склад сім’ї з житлово комунального підприємства, пройти інструктаж по безпечному газо користуванню та укласти договір про надання послуг з газопостачання.

Які документи необхідно подати для оформлення договору?

Відповідно до п.40 постанови Кабінету Міністрів України від 5 липня 2006 р. N 938 "Про затвердження Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. № 2246"  для оформлення договору або внесення змін до нього споживач на вимогу виконавця повинен подати такі документи:

  • копію документу, що посвідчує особу споживача (для громадян України - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, видане у зв'язку з втратою паспорта чи у зв'язку з прийняттям громадянства України; для іноземців - національний паспорт або документ, що його замінює);
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності);
  • технічний паспорт на будівлю або домову книгу;
  • фото лічильника на смартфоні
  • копію документу, що підтверджує право власності на квартиру, приватний будинок або користування ними.
  • для приватного сектору проект на газифікацію будинку

Враховуючи зазначене, з новим власником будинку укладається новий договір про надання населенню послуг з газопостачання.

 

Чому інколи виникає невідповідність між фактичним показником газового лічильника та кінцевим показником у рахунку-квитанції на оплату за газ?

Правовідносини між ПАТ “Тернопільміськгаз” та споживачами регулюються спеціальною нормою права - „Правилами надання населенню послуг з газопостачання”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами (надалі Правила...).Відповідно до п.17 Правил…- зняття показань лічильників проводиться споживачем щомісяця. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.

Нарахування за газ проводиться згідно показів газового лічильника та відповідно до «Методики розрахунків обсягів прогнозованого споживання природного газу населенням за наявності лічильника розрахунковим методом»,затвердженої наказом НАК «Нафтогаз Украни» від 04.10.2005р. №560 (надалі Методика).Оскільки показники газового лічильника знімаються в 20-тих числах місяця, тому розрахунок спожитого природного газу проводиться відповідно до Методики, тобто до спожитої кількості газу станом на число, коли були зняті показники газового лічильника, додається прогнозоване споживання газу до кінця місяця.

Також відповідно до п.13 Правил… – розрахунки за надані послуги з газопостачання можуть провадитися на підставі планових платежів з підсумковим розрахунком за період не більше одного року. У разі застосування планових платежів або безготівкової форми оплати газопостачальна організація періодично провадить перерахунок за фактично надані послуги з газопостачання та видає споживачеві рахунок.

Тому у випадку не повідомлення споживачем фактичного показника, нарахування за газ проводиться згідно авансових платежів. Проведення корекції можливе після створення доступу до помешкання для зняття фактичних показників лічильника.Контактний телефон вказано в рахунку-квитанції за газ.

 

Чи впливає на стан розрахунків за газ неоплачена сума «рекомендованого авансу», яка вказана в рахунку-квитанції за газ?

 Рекомендований аванс не є обов’язковим до оплати, тому в останньому рядку квитанції, який називається : «Фактично оплачено абонентом», є можливість вказати суму за фактично спожитий газ. Якщо споживач не бажає сплачувати рекомендований аванс, це жодним чином не позначиться на його розрахунках з ПАТ «Тернопільміськгаз», адже несплачений рекомендований аванс не збільшить заборгованість за газ по його абонентському рахунку.

 

Куди споживач повинен звернутися при бажанні встановити двохфункційний котел взамін пічного опалення та газової колонки?

Правилами експлуатації споруд газопостачання і побутових газових приладів, затвердженими Міністерством житлово-комунального господарства Української РСР від 29 січня 1986 року передбачено, що роботи з газифікації житлових і громадських будівель повинні виконуватись спеціалізованими організаціями за проектами, які виготовлені відповідно до діючих норм і правил та узгоджені з газовими господарствами. Також цими Правилами... заборонено газифікувати об’єкти без згоди підприємства газового господарства.

Тому при бажанні провести заміну газових приладів, споживач зобов’язаний звернутися у ПАТ “Тернопільміськгаз” з письмовою заявою про видачу технічних умов і представити акт розрізу димових і вентиляційних каналів (Ф-2).

Згідно п. 3.9 Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.97 р. № 254 передбачено, що „Будівництво об’єктів систем газопостачання повинно здійснюватися спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями, які одержали в установленому порядку дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на виконання робіт із спорудження систем газопостачання і зареєстровані в цих органах за місцем виконання робіт”

Відповідно до п.4.5.7 цих же Правил...- переміщення і заміна газових приладів і апаратів провадяться спеціалізованими підприємствами газового господарства або газовими службами підприємств з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію. Після виконання газомонтажних робіт на підставі представленої проектної та виконавчо-технічної документації проводиться приймання в експлуатацію газового обладнання і вносяться зміни в особовий рахунок.

 

Які документи необхідно подати для припинення нарахування за осіб (у випадку відсутності газового лічильника), які тимчасово не проживають за місцем реєстрації.

При відсутності у помешканні газового лічильника у випадку тимчасового не проживання осіб, які зареєстровані за основним місцем проживання (довготривале відрядження, перебування у місцях позбавлення волі, проходження військової строкової служби, тощо), необхідно протягом місяця подати у товариство письмову заяву з відповідними підтверджуючими документами:

1) довідка про склад сім’ї з житлово- комунального підприємства;
2) довідка з місця тимчасового перебування відсутньої особи.

На виконання п.28 “Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами – товариство припиняє нарахування за газ за тимчасово відсутню особу терміном на 6 (шість) місяців. Після цього у разі подальшої відсутності члена сім»ї за місцем реєстації ці документи необхідно поновити. У випадку перебування за кордоном, у товариство необхідно подавати переклад підтверджуючих документів з місця проживання, праці, навчання.Акт з житлово комунального підприємства не входить до даного переліку і не є підставою для припинення нарахування за газ.

 

Чому в рахунках-квитанціях за газ в окремі місяці вказано нарахування за підігрів води?

На період відсутності гарячого централізованого водопостачання нарахування за газ споживачам проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №619 від 8.06.1996р. ”Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, із змінами, внесеними згідно Постанови КМУ №822 від 08.06.98р. згідно якої на період перерви у централізованому гарячому водопостачанні норма споживання природного газу населенням встановлюється в розмірі 18,3 куб.м. на людину на місяць. За цей період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням.

Підставою для перерахунку плати за гаряче водопостачання та газ є двохстороній акт між теплопостачальною та газозбутовою організаціями, в якому фіксується термін відсутності гарячого водопостачання.

Встановлення індивідуальних водомірів та врахування їхніх показників не змінює встановлений Постановою порядок перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ при перерві у централізованому гарячому водопостачанні.

Відповідно до роз’яснення Національної комісії регулювання електроенергетики України наявність електрообладнання для нагрівання води у разі перерви у централізованому гарячому водопостачанні не є підставою для того, щоб не застосовувати норму, затверджену наведеною вище постановою Кабінету Міністрів України.

Для обліку фактичного споживання природного газу рекомендуємо встановити побутовий газовий лічильник.

 

На якій підставі на початку року окремим споживачам було проведено перерахунки по ціні за попередній рік?

Перерахунок проведено на виконання вимог п.10„Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами, який передбачає, що газопостачальні підприємства проводять щороку станом на 1 січня перерахунок оплати вартості використаного природного газу та суми нарахованих пільг окремо щодо кожного споживача залежно від обсягу фактичного використання газу у попередньому році та від диференційованих залежно від річних обсягів споживання роздрібних цін, що діяли в зазначеному році. Якщо за підсумками попереднього року фактичне використання природного газу споживачем не відповідає обсягам, на підставі яких визначалась ціна на природний газ, зокрема:

- у разі перевищення обсягу використаного природного газу порівняно з встановленим у попередньому році , споживач зобов'язаний протягом трьох місяців з дати здійснення перерахунку сплатити газопостачальному підприємству різницю його вартості;

- у разі зменшення обсягу використаного природного газу порівняно з встановленим у попередньому році , різниця у вартості газу залишається на особовому рахунку споживача і зараховується в рахунок майбутніх платежів.

На виконання вимог вищевказаної Постанови КМУ у січні 2008 року товариством було проведено підрахунок обсягу фактично спожитого газу в 2008 році по кожному особовому рахунку та здійснено перерахунки по ціні за минулий рік. Таким чином, в одних абонентів утворилася переплата, а інших – заборгованість за газ, яку необхідно оплатити протягом трьох місяців.

 

Яка ціна на природний газ для побутових потреб населення?

Відповідно до п.10 „Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами - Розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2008 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.

Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України  № 812 від 13.07.2010 року  затверджено роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення з 1 серпня 2010 року.

Відповідно до вищезгаданої постанови:

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м.куб на рік:
  за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 72,54 коп;
  за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 79,80 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м.куб на рік:
  за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 10,98 коп;
  за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 12,078 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м.куб на рік:
  за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 22,482 коп;
  за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 24,732 коп.

- за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м.куб на рік:
  за наявності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 26,856 коп;
  за відсутності газових лічильників ціна за 1 метр кубічний газу становить 29,541 коп.

Застосування роздрібних цін, диференційованих залежно від річних обсягів споживання,в поточному році для споживачів здійснюється залежно від річного обсягу фактичного використання природного газу (зафіксованого на кожному особовому рахунку споживача) у попередньому році.

 

Що відноситься до опалювальної площі квартири, будинку?

 До опалювальної площі квартири, будинку відносяться окрім житлової площі всі підсобні і інші приміщення, в яких немає теплопостачальних приладів (радіаторів, регістрів, стінок печей, трубопроводів системи опалювання), але дані приміщення зв'язані дверними або іншими отворами з опалювальними приміщеннями. Відкриті балкони, лоджії, а також антресолі до опалювальної площі не відносяться.

Нарахування за використаний газ в разі відсутності газового лічильника проводяться відповідно до встановленого газового устаткування, кількості тих, що проживають, розміру опалювальної площі згідно встановлених норм споживання витрати газу і тарифів, що діють.

Початок і закінчення опалювальних сезонів встановлюються розпорядженнями мера м. Тернополя.

Нарахування на опалювання квартири, удома проводяться тільки за час опалювального періоду.

Після установки БСГ (газового лічильника) нарахування за використаний газ проводяться абонентом самостійно шляхом зняття показань лічильника кожного першого числа місяця, визначення фактичної витрати газу протягом місяця і оплати по тарифах, що діють, до 10 числа місяця наступного за звітним.

 

Які документи необхідні для підтвердження пільги?

Для первинного оформлення пільги після її отримання, для підтвердження вже наявної пільги, для переадресації пільги в зв'язку покупкою іншої квартири необхідно надати:

1.Довідку житлових органів по Ф.№1 (оригінал).
2. Оригінали і копії документів пільговика: паспорта, посвідчення, ідентифікаційного коду.

Після звірки оригінали документів (окрім довідки) повертаються абонентові.

В разі переадресації пільги необхідно додатково надати копію документа на право володіння житлом (приватизація, договір купівлі-продажу, договір дарування і ін.) і технічного паспорта будинку .

 

Який відсоток пільги належить сім'ї, в якій є два пільговики «Діти війни»?
Як проводиться розрахунок нарахувань після технічного розрахунку і в разі установки газового лічильника?

Для сім'ї, що складається з двох і більше  пільговиків «Діти війни», відсоток пільги в межах норм споживання складає 25%.

Приклад:

Початкові дані для розрахунку (за технічним розрахунком):
склад сім'ї 3чoл, з них 2чел. користуються пільгою «Діти війни». Прилади: плита, колонка, АГВ з опалювальною площею 80м2. З 01.01.07р. встановлений тариф категорії до 6000м3

У неопалювальний період нарахування в місяць складають:
- за користування плитою і колонкою: 1чол х 12. 414грн х 25% 1чол х 12. 414грн х 25% 1чол х 12. 414грн =по 31.04 грн в місяць

В опалювальний період нарахування в місяць складають (за повний опалювальний місяць):
- за користування плитою і колонкою по 31.04грн
- за опалювання:
норма ( 21м2 х 2 чіл 10.5м2) =52.5м2 х 5.786грн х 25%)=227.82грн
понад норму без врахування пільги 21м2 х 5. 786грн =121.51грн
надлишок площі (80м2-52.5м2-21м2) =6.5м2 х 7.522грн=48.89грн
                                                                       разом по 429.26грн в місяць

В квітні і жовтні місяцях нарахування за опалювання квартири залежать від початку і закінчення опалювальних сезонів.

Початкові дані для розрахунку ( за свідченнями газового лічильника) : склад сім'ї 3 чол, з них 2 люд. користуються пільгою «Діти війни». Прилади: плита, колонка, АГВ з опалювальною площею 80м2.

З 01.01.07р. встановлений тариф категорії до 6000м3. Витрата газу за березень 2007р. = 680м3, за вересень 2007р.= 83м3.

Норма споживання газу для пільговиків: у літній період =23.6м3 х 2люд. = 47м3 у зимовий період=23.6м3 х 2люд. 52.5м3 х 11м3 =625м3

За спожитий газ в межах норм споживання оплата проводиться за тарифом, пониженим на 25%, тобто за 1м3 газу по 0.3585грн, за перевитрату газу оплата проводиться за загальним тарифом, встановленим для даної категорії, тобто по 0.478грн.

За березень 2008р. нараховано до оплати: 625м3 х 0.3585грн 55м3 х 0.478 грн=224.06 26.29=250.35грн

За вересень 2008р. нараховано до оплати: 47м3 х 0.3585 грн.

 

Чи буде виконаний перерахунок за зниженим тарифом в разі витрачення меншого об'єму газу в перебігу 2010р., ніж призначено на 2010р.?

Перерахунок за фактично витрачений природний газ протягом 2010 р. виконуватиметься в січні-лютому 2011 р. за зниженим або підвищеним тарифом за весь 2010 р., після перерахунку встановлений тариф діятиме протягом 2011 р.

Для перерахунку необхідно мати фіксовані покази лічильника на 01.01.2010р. і 01.01.2011р.

Фіксація показів лічильника здійснюється згідно даних контролера, показів лічильника, вказаних в квитанції на дату оплати.

Чи буде виконаний перерахунок за зниженим тарифом в разі витрати меншого об'єму газу за 2009р., ніж призначено на 2010 рік.

Фіксація показів лічильника здійснюється згідно даних контролера, показів лічильника, вказаних в квитанції на дату оплати.

В разі збільшення витрати газу, абонент зобов'язаний протягом трьох місяців (січень-березень 2010р. ) провести оплату по перерахунку.

В разі зменшення витрати газу, сума перерахунку залишається на особовому рахунку абонента в рахунок майбутніх нарахувань.

 

Де можна провести обмін абонентної книжки без перерахунку?

Обмін абонентної книжки без перерахунку можна провести у чергового оператора центральної ділянки (вул. Шептицького, 20) через кожних 20 хвилин робочого часу.

Обмін абонентної книжки виконується по заявці з конкретним терміном виконання в консультаційному центрі (вул. Шептицького, 20). За заявою абонента обмін абонентної книжки виконується поштою.

 

Кому встановлюють газові лічильники безкоштовно?

Газові лічильники всім жителям міста встановлюються ПАТ «Тернопільміськгаз» безкоштовно тільки в квартирах, будинках, обладнаних автоматичним об'ємним газовим нагрівачем ( АОГВ).

Для установки газового лічильника необхідно звернутися в консультаційний центр ( вул.Шептицького, 20,  Понеділок - п'ятниця з 9.00 до 17.00, тел. 25-04-92 ) із заявою і довідкою абонентної служби про відсутність заборгованості.

В разі наявності в квартирі плити і колонки, для установки газового лічильника необхідно звернутися в будь-яку організацію міста, що має ліцензію на газонебезпечні роботи.

На сьогоднішній день тимчасово припинено встановлення безкоштовних газових лічильників всім жителям!

 

Пройшли зміни про порядок призначення та надання населенню субсидій згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 р. № 621!

Якщо у  складі  зареєстрованих  та  таких,  що  проживають  у житловому приміщенні (будинку), осіб є діти,  інваліди першої або другої  групи  і  середньомісячний  сукупний   дохід   на одного зареєстрованого  у  житловому  приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового  мінімуму  на  одну  особу  в розрахунку  на  місяць  та  якщо  у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни,  розмір
плати  за  житлово-комунальні  послуги  в межах норми володіння чи користування загальною площею житла  та  нормативів  користування зазначеними  послугами  за  умови  призначення  житлової субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного  доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива  -  10  відсотків  річного сукупного доходу.

Розрахунок субсидій  за  встановленими  відсотками  сукупного доходу  провадиться  лише  у  разі звернення   громадян   за   їх призначенням   або  у  разі  підтвердження  громадянами  права  на отримання субсидії на новий термін.

Розмір  витрат  на  оплату житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та розмір субсидій визначаються окремо  за  кожний вид  послуг  пропорційно  до його частки у загальній сумі вартості цих послуг.  У випадках коли протягом терміну призначення субсидії фактична  плата  за  окремий вид  послуг змінюється,  перерахунок розміру витрат та розміру субсидій на  оплату  житлово-комунальних послуг у межах норм споживання здійснюється лише  за  цим  окремим видом  послуг. 

Якщо обсяг витрачання газу вимірюється  засобами  їх  обліку,  під час підтвердження права на отримання субсидії на наступний строк розмір  витрат  громадян  на оплату    житлово-комунальних послуг   (15   чи   10   відсотків середньомісячного  сукупного доходу  зареєстрованих  у житловому приміщенні (будинку) зменшується на 2 відсотки, але не більш як на 6 відсотків відповідно за кожні 10 відсотків  зменшення  загальної суми вартостей фактично використаних послуг у попередньому періоді проти  суми  їх  вартостей  за встановленими  нормами  споживання.

 

 

 
gasukraine.com.ua

Тернопільміськгаз, 2024

Контакти

ПАТ "Тернопільміськгаз"

46008, м. Тернопіль, Митрополита Шептицького 20
Телефон: (0352) 25-04-92
е-mail: admin@tmgaz.te.ua

 
 
 
Розробка сайту  Artery.com.ua